Benedict Cumberbatch, Kevin Hart, Emma Stone i 319 persones més van convidar a votar per l'Oscar

Benedict Cumberbatch, Kevin Hart, Emma Stone i 319 persones més van convidar a votar per l'Oscar

Llançant estranyament un comunicat de premsa en un dia històric on l'atenció de la nació es troba en altres llocs, l'Acadèmia de les Arts i les Ciències Cinematogràfiques ha revelat aquest matí la llista anual de nous membres convidats. Per a aquells que critiquen la composició de l'Acadèmia, hi va haver bones notícies i la clara comprensió que l'organització encara té molt per recórrer.

L’Acadèmia ha passat els darrers vuit a deu anys intentant diversificar els seus membres i la classe d’aquest any ho reflecteix sobretot. Hi ha significativament més convidats d’ascendència asiàtica i afroamericana, però la disparitat entre homes i dones continua sent depriment. Dels 25 possibles nous membres de l'Actor Branch només set són dones. I, no, en realitat no hi ha una manera acceptable perquè l’Acadèmia giri aquest trist fet.

A més, és important adonar-se que només hi ha hagut 322 persones assenyalades a la versió convidat per unir-se al club més exclusiu de Hollywood. L’Acadèmia no fa públics els noms dels membres reals, de manera que és possible que alguns rebutgin (passa).

Alguns dels noms coneguts que podrien arribar a votar sobre els guanyadors de l’Oscar de l’any vinent són Trent Reznor, Eddie Redmayne, Kevin Hart, Edgar Wright, Benedict Cumberbatch, Emma Stone, Elizabeth Banks, Rosamund Pike i el noi plorant de la transmissió de televisió de l’any passat, Chris Pine.

La llista completa dels membres convidats és la següent:

Actors
Elizabeth Banks: Love & Mercy, The Hunger Games
Choi Min-sik- Lucy, Oldboy
Benedict Cumberbatch - The Imitation Game, Star Trek Into Darkness
Martin Freeman - El hobbit: un viatge inesperat, calent
Heather Graham - La ressaca, Boogie Nights
Tom Hardy - Mad Max: Fury Road, Inception
Kevin Hart - The Wedding Ringer, Ride Along
Felicity Jones: la teoria de tot, com un boig
Stephen Lang - Avatar, The Men Who Stare at Goats
Jodi Long - Una imatge vostra, principiants
John Carroll Lynch - Shutter Island, Zodiac
Gugu Mbatha-Raw - Més enllà de les llums, Belle
Denis OHare - Milk, Michael Clayton
Michael ONeill - Dallas Buyers Club, Transformers
David Oyelowo - Selma, un any més violent
Dev Patel: el millor hotel de calèndula exòtic, Slumdog Millionaire
Rosamund Pike: Gone Girl, Pride and Prejudice
Chris Pine - Into the Woods, Star Trek
Daniel Radcliffe - Kill Your Darlings, Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2
Eddie Redmayne - The Theory of Everything, Les Misérables
Jason Segel - El compromís de cinc anys, The Muppets
J.K. Simmons - Whiplash, Juno
Sonny Skyhawk - Geronimo: Una llegenda americana, Young Guns II
Cançó Kang-ho: Snowpiercer, The Host
Emma Stone - Birdman o (La virtut inesperada de la ignorància), L’ajuda

Directors de càsting
Lucy Bevan - Ventafocs, El viatge de cent peus
Victoria Burrows - El hobbit: la desolació de Smaug, King Kong
Aisha Coley - Selma, més enllà de les llums
Patricia DiCerto - Blue Jasmine, Vicky Cristina Barcelona
Mary Hidalgo - La pel·lícula de Lego, Els increïbles
Roger Mussenden - X-Men: Days of Future Past, Get Smart
Lucie Robitaille - Incendies, The Barbarian Invasions
Luis San Narciso - La pell que visc, el mar a dins
April Webster - Tomorrowland, Star Trek
Tricia Wood - Dona d’or, l’advocada de Lincoln

Cinematògrafs
Christopher Blauvelt - La desaparició d'Eleanor Rigby, The Bling Ring
Adriano Goldman - Agost: comtat d'Osage, Jane Eyre
Ben Kasulke - Laggies, seguretat no garantida
Ryszard Lenczewski - Ida, Margaret
Jody Lee Lipes - Ballet 422, Martha Marcy May Marlene
Sharone Meir - Whiplash, Mean Creek
Rachel Morrison - Cake, Fruitvale Station
Tristan Oliver - ParaNorman, el fantàstic Mr. Fox
Hoyte Van Hoytema - Interstellar, Her
Roman Vasyanov - Fury, End of Watch
? Ukasz? A l'- Anada, Joanna

Dissenyadors de vestuari
Kasia Walicka Maimone - Foxcatcher, Moonrise Kingdom
Francesca Livia Sartori - Piazza Fontana: La conspiració italiana, quan la nit
Jany Temime - Gravity, Skyfall

Dissenyadors
Ramsey Avery - Tomorrowland, Star Trek Into Darkness
Gae Buckley - The Book of Eli, Hes just no is that into you
Keith Brian Burns - The Best Man Holiday, 2 Fast 2 Furious
Lester W. Cohen - Figing Gigolo, Cop Land
Suzie Davies - Mr. Turner, The Children
John F. Fenner - El fantasma de l'òpera, el talentós senyor Ripley
Darren Gilford - Oblivion, Tron: Legacy
Derek R. Hill - Southpaw, Pirates del Carib: la maledicció de la perla negra
Bryn Imagire - Cars 2, Up
Dina Lipton: reclamació d'equipatge, l'amor fa mal
Tatiana Macdonald - El joc d’imitació, la dona invisible
Dominic Masters - Woman in Gold, Casino Royale
Doug Meerdink - Jurassic World, Oceans Thirteen
Chris Spellman - Paper Towns, This is the End
Patrick Tatopoulos - 300: Rise of an Empire, Total Recall
Charlotte Watts: senyor Holmes, senyor Turner

Directors
Michael Binder: negre o blanc, Regna sobre mi
Bong Joon-ho: Snowpiercer, mare
Niki Caro - North Country, Whale Rider
Damien Chazelle * - Whiplash, Guy i Madeline en un banc del parc
Simon Curtis - Dona d’or, la meva setmana amb Marilyn
François Girard - Seda, el violí vermell
F. Gary Gray - The Italian Job,Divendres
James Gunn - Guardians of the Galaxy, Super
Im Kwon-taek - Chi-Hwa-Seon (foc pintat), Chunhyang
Stan Lathan - Beat Street, Amazing Grace
Malcolm D. Lee *: The Best Man Holiday, The Best Man
Justin Lin: Fast & Furious 6, Better LuckDemà
François Ozon - Jove i bella, piscina
Pawel Pawlikowski * - Ida, El meu estiu d'amor
Kelly Reichardt - Meeks Cutoff, Wendy i Lucy
Ira Sachs - L'amor és estrany, mantingueu les llums enceses
Lynn Shelton - Laggies, Your Sisters Sister
Abderrahmane Sissako * - Tombuctú, Bamako
Damián Szifron * - Contes salvatges, en llibertat provisional
Fernando Trueba - Chico & Rita, Belle Epoque
Morten Tyldum - The Imitation Game, Headhunters
Zaza Urushadze - Tangerines, The Guardian
Wayne Wang: a qualsevol lloc però aquí, el club Joy Luck
Edgar Wright - The Worlds End, Scott Pilgrim vs. the World
Joe Wright - Anna Karenina, Expiació
Andrey Zvyagintsev * - Leviathan, Elena

Documental
Richard Berge - El president de l'illa, La violació d'Europa
Mathilde Bonnefoy * - CitizenFour, Els invisibles
Emad Burnat: 5 càmeres trencades
Guy Davidi: 5 càmeres trencades, corrents interrompudes
Geralyn Dreyfous - La plaça, la guerra invisible
Lewis Erskine - Angela lliure: i tots els presos polítics, Jonestown: El temple de la vida i la mort dels pobles
Shana Hagan: concepció errònia, aquesta pel·lícula encara no està puntuada
Tony Hardmon - Detropia, Sempre Fi: Sempre fidel
Leonard Retel Helmrich - Posició entre les estrelles, Forma de la Lluna
Pirjo Honkasalo - Les 3 habitacions de Melancholia, Atman
Judy Irving - Pelican Dreams, Els lloros salvatges de Telegraph Hill
Robert Kenner - Merchants of Doubt, Food, Inc.
Marc Levin - Mr. Intocable, l’últim partit
Jesse Moss - The Overnighters, Full Battle Rattle
Pratibha Parmar - Alice Walker: La bellesa en la veritat, un lloc de ràbia
Paula DuPre Pesmen - Keep On Keepin On, The Cove
Gordon Quinn - Life Itself, Hoop Dreams
Kim Roberts: esperant ‘Superman, Lost Boys of Sudan
Richard Rowley - Dirty Wars, La quarta guerra mundial
João Moreira Salles - Santiago, Entreatos
Ondi Timoner – We Live in Public, Dig!

Executius
Carolyn Blackwood
Robbie Brenner
Lia Buman
Steve Burke
David Fenkel
Mellody Hobson
Brian Keane
Steven Paul ODell
Jim Orr
Mark Rachesky
Ted Sarandos
Jeff Shell

Editors de cinema
Craig Alpert - Pitch Perfect 2, Pineapple Express
Mick Audsley: l’imaginari del doctor Parnassus, Dirty Pretty Things
Pablo Barbieri - Wild Tales, L'Antena (The Aerial)
Nadia Ben Rachid - Timbuktu, Bamako
Kristina Boden - La desaparició d'Eleanor Rigby, pastís
Mathilde Bonnefoy * - CitizenFour, Run Lola Run
Julian Clarke - Chappie, districte 9
Douglas Crise - Birdman o (La virtut inesperada de la ignorància), Babel
Tom Cross - Whiplash, qualsevol dia ara
Jinx Godfrey - La teoria de tot, Home on Wire
Robert Grahamjones - Brave, Ratatouille
Masahiro Hirakubo - Virunga, la duquessa
Jaros? Aw Kami? Ski - Ida, Aftermath (Pok? Osie)
William Kerr - Dames d'honor, t'estimo, home
Nico Leunen - Lost River, The Broken Circle Breakdown
Mike McCusker - Get Up Up,03:10a Yuma
Tim Mertens - Big Hero 6, Wreck-It Ralph
Barney Pilling - The Grand Budapest Hotel, An Education
David Rennie - 22 Jump Street, oficina
Gary D. Roach: franctirador nord-americà, presoners
Michael L. Venda: eren els moliners, les dames d'honor
Stephen Schaffer - Cars 2, WALL-E
Job ter Burg - Borgman, Hivern en temps de guerra
Peter Teschner - Sant Vicenç, caps horribles
Tara Timpone - Amics amb nens, mala professora

Maquilladors i estilistes
Frida S. Aradottir - Agost: comtat d'Osage, Un home seriós
Victoria Down: ulls grans, ascens del planeta dels simis
Frances Hannon - The Grand Budapest Hotel, The Kings Speech
Todd Kleitsch - Run All Night, Black Swan
Dennis Liddiard - Foxcatcher, Jobs
Jerry Popolis - Birdman o (La virtut inesperada de la ignorància), Noah
Janine Rath-Thompson - Star Trek Into Darkness, dames d'honor
Johnny Villanueva - The Gambler, The Fighter
David White - Guardians of the Galaxy, La Vie en Rose
Elizabeth Yianni-Georgiou - Guardians of the Galaxy, an Education

Membres grans
Andy Armstrong
Wayne Billheimer
Kevin Brownlow
Simon Crane
Debbie Denise
Jeff Habberstad
Andy Hendrickson
Elissa M. Rashkin Loparco
Guido Quaroni
Nicole Scalise
Steven J. Scott
Leon D. Silverman
Gregg Smrz
Lynda Ellenshaw Thompson
Steve Venice

Música
Tyler Bates - John Wick, Guardians of the Galaxy
Alex Gibson: interestel·lar, El cavaller fosc
Jonny Greenwood - Vice inherent, El Mestre
Dave Grusin - Patinatge a Nova York, The Firm
Alex Heffes - Love and Honor, Mandela: Long Walk to Freedom
Lisa Jaime - Annie, Rock of Ages
Jóhann Jóhannsson - La teoria de tot, presos
Laura Karpman - Estats de gràcia, pessebre negre
Christopher Lennertz - El timbre de noces, caps horribles
Lonnie Lynn - Selma, escriptors de llibertat
Chris McGeary - Jersey Boys, RoboCop
Sergio Mendes - Rio 2, Rio
Daniel Pinder - Big Hero 6, capità Phillips
Trent Reznor - Gone Girl, la noia amb el tatuatge del drac
Atticus Ross - Love & Mercy, la xarxa social
John Stephens - Selma, Django Unchained
Marc Streitenfeld - Poltergeist, Prometeu
Erica Weis - Spy, The Heat
Gary Yershon - Mr. Turner, un altre any

Productors
Caroline Baron - Capote, casament monsó
Effie T. Brown: Benvolguts blancs, les dones reals tenen corbes
Terence Chang - Warriors of the Rainbow: Seediq Bale, Face / Off
Wyck Godfrey - La falla a les nostres estrelles, Crepuscle
Jeremy Kleiner - Selma, 12 anys esclau
Pamela Koffler - Encara Alice, Hedwig and the Angry Inch
Gina Kwon - Camp X-Ray, jo i tu i tothom que coneixem
Dan Lin - La pel·lícula de Lego, Sherlock Holmes
Eric Newman - RoboCop, Fills d’homes
Bruna Papandrea - Wild, All Good Things
Lydia Dean Pilcher - Cutie and the Boxer, The Darjeeling Limited
Rebecca Yeldham: On the Road, The Kite Runner

Relacions públiques
Jennifer Allen
Asad Ayaz
Dawn Baillie
Andrew Bernstein
Liz Biber
Mara Buxbaum
Lee Ginsberg
R. Jeff Hill
Michelle Hooper
Chris Libby
Susan Norget
Lewis Oberlander
Gordon Paddison
Elias Plishner
David Pollick
Weiman Seid
LeeAnne Stables
Ryan Stankevich
Bonnie voland

Curtmetratges i animació de llargmetratges
Alan Barillaro - Brave, WALL-E
Kristine Belson - The Croods, How to Train Your Dragon
Darlie Brewster: George curiós, el príncep d'Egipte
Roy Conli - Big Hero 6, Tangled
Ronnie Del Carmen - Up, Spirit: Stallion of the Cimarron
Paul A. Felix - Big Hero 6, Lilo & Stitch
Michael Fukushima - Me and My Moulton, Dimanche /Diumenge
Don Hall - Big Hero 6, Winnie the Pooh
Talkhon Hamzavi - Parvaneh, Taub
Hu Wei - Llum de mantega, el propietari
Jin Kim - Big Hero 6, Bolt
Mat Kirkby: la trucada telefònica, difícil d'empassar
David Kneupper - Alex i Sylvia, La guerra civil en 4 minuts
Michael Lennox - Boogaloo i Graham, The Back of Beyond
Fabio Lignini - How to Train Your Dragon 2, Gat amb botes
James Lucas - La trucada telefònica
Patrick Osborne - Feast, Paperman
Jerome Ranft - Toy Story 3, Ratatouille
Jim Reardon - Wreck-It Ralph, WALL-E
Kristina Reed - Festa, Paperman
Jason Reisig - Inici, Shrek Forever After
Nicolas Schmerkin - Havana, Logorama
Anthony Stacchi - The Boxtrolls, temporada oberta
Isao Takahata - El conte de la princesa Kaguya, tomba de les cuques de llum
Michael Thurmeier - L'edat de gel: deriva continental, sense temps per a nous
Marlon West: Frozen, La princesa i la granota

So
Ray Beckett - Zero Dark Thirty, The Hurt Locker
Odin Benítez: Frozen, Silver Linings Playbook
Ron Bochar - Mortdecai, Moneyball
Jason Canovas - El hobbit: la batalla dels cinc exèrcits, Guerra Mundial Z
Thomas Curley - Whiplash, The Spectacular Now
Michael Dressel: franctirador nord-americà, interestel·lar
Mary H. Ellis - Vacances, presoners
Stephanie Flack - Júpiter ascendent, joc final
Martín Hernández - Birdman o (La virtut inesperada de la ignorància), Biutiful
Dean Humphreys - Presa 3, el pianista
William Johnston - vicepresident d'enginyeria del grup Formosa
Shawn Jones - Iron Man 3, Drive
Daniel Laurie: Inside Out, Big Hero 6
David Lee - Unbroken, The Matrix
Craig Mann - Dope, Whiplash
Kyrsten Mate - Tomorrowland, Guardians of the Galaxy
Shannon J. Mills: Inside Out, Big Hero 6
Bryan K. Pennington - Transformers: Age of Extinction, Promised Land
Juan P. Peralta - Tomorrowland, Captain America: The Winter Soldier
John Ross - Danny Collins, American Hustle
Peter Staubli - San Andreas, Skyfall
Mark Taylor - Edge ofDemà, El capità Phillips
Addison Teague - Big Hero 6, The Amazing Spider-Man
Jon Title - San Andreas, The Divergent Series: Insurgent
Thomas Varga - Birdman o (La virtut inesperada de la ignorància), l’immigrant
Ben Wilkins - Whiplash, Star Trek

Efectes visuals
Nicolas Aithadi - Guardians of the Galaxy, X-Men: First Class
Daniel Barrett - L'alba del planeta dels simis, Els jocs de la fam: prenent foc
Stephane Ceretti - Guardians of the Galaxy, Cloud Atlas
Paul Corbould - Avengers: Age of Ultron, Guardians of the Galaxy
Tim Crosbie - X-Men: dies del passat passat, The Wolverine
Dan DeLeeuw - Captain America: The Winter Soldier, Iron Man 3
Sean Faden: Fast & Furious 6, Let Me In
Joe Farrell - El llop de Wall Street, en endavant
Scott R. Fisher: interestel·lar, The Dark Knight Rises
Chris Harvey - Chappie, Fast & Furious 6
Alex Jaeger - Tomorrowland, Marvels The Avengers
Matt Kutcher - Focus, Alba del planeta dels simis
Andrew Lockley - interestel·lar, Inception
Grey Marshall - Avengers: Age of Ultron, Captain America: The First Avenger
Carl Miller - Jurassic World, Elysium
David Nakabayashi - Tomorrowland, Avatar
Rocco Passionino - Avengers: Age of Ultron, Spider-Man 2
Lou Pecora - X-Men: dies del passat futur, Transformers: La venjança dels caiguts
Cary Phillips - Teenage Mutant Ninja Turtles, Transformers: Dark of the Moon
Ellen Poon - Frozen, Inception
Edwin Rivera - 22 Jump Street, Moneyball
Cameron Waldbauer - X-Men: Days of Future Past, Elysium
Erik Winquist - L'alba del planeta dels simis, Avatar

Escriptors
Armando Bo - Birdman o (La virtut inesperada de la ignorància), Biutiful
Damien Chazelle * - Whiplash, Guy i Madeline en un banc del parc
Álex de l'Església - El Crim Perfecte, The Day of the Beast
Rick Famuyiwa - Dope, The Wood
Maya Forbes: Ós polar infinit, monstres contra alienígenes
E. Max Frye - Foxcatcher, Something Wild
Nicolás Giacobone - Birdman o (La virtut inesperada de la ignorància), Biutiful
Dan Gilroy: Nightcrawler, The Bourne Legacy
Jorge Guerricaechevarría - Cèl·lula 211, El dia de la bèstia
Rita Hsiao - Toy Story 2, Mulan
Simon Kinberg - X-Men: Days of Future Past, Sherlock Holmes
Malcolm D. Lee *: The Best Man Holiday, The Best Man
Christopher Markus - Thor: El món fosc, Capità Amèrica: El primer venjador
Stephen McFeely - Thor: El món fosc, Capità Amèrica: El primer venjador
Graham Moore - The Imitation Game
Pawe? Pawlikowski * - Ida, El meu estiu d'amor
Abderrahmane Sissako * - Tombuctú, Bamako
Damián Szifron * - Contes salvatges, en llibertat provisional
Kessen Tall - Tombuctú
Tyger Williams - The Perfect Guy, Menace II Society
Andrey Zvyagintsev * - Leviathan, Elena

Associats
Victoria Belfrage
Josh Braun
Wayne Fitterman
Sharon Jackson
Patricia Keighley
Cliff Roberts
Elyse fent broma
James Toth
Bart Walker